Yardım

Uygulamaları nereden indirebilirim?

Bilgisayarınıza kurmanız gereken uygulamayı ana sayfadan, telefonunuza kurmanız gereken uygulamayı ise Google Play'den indirebilirsiniz.

Kumanda nasıl çalışır?

Kumanda temel olarak iki bileşenden oluşmaktadır. Biri Google Play üzerinden telefonunuza yüklenen uygulama, diğeri ise bilgisayarınıza bu site üzerinden yüklediğiniz uygulamadır. Telefon ile bilgisayar arasındaki iletişimi bu iki uygulama sağlamaktadır.

Bilgisayarıma bağlanamıyorum. Neden?

Kumanda uygulamasının bilgisayar bileşeninin bilgisayarınızda kurulu durumda olduğundan ve çalışıyor olduğundan emin olun. Kumanda uygulaması Wi-Fi (yerel kablosuz ağ aynı network'te) ve Bluetooth üzerinden çalışır. Hem bilgisayarınızın hem de telefonunuzun ağ ve Bluetooth bağlantılarını kontrol ediniz. Erişimi herhangi bir şekilde sağlayamaz iseniz Windows firewall (güvenlik duvarı) ayarlarınıza bakınız. Kumanda uygulaması için ağ erişim izinlerini kontrol ediniz. Normal şartlarda ilk çalışma sırasında bu izinlerin verilmiş olması gerekir.

Bilgisayarımı otomatik olarak bulamıyorum. Neden?

Kumanda uygulamasının bilgisayar bileşeninin bilgisayarınızda kurulu durumda ve çalışır olduğundan emin olun. Çalışıyor ise görev çubuğunda yeşil simgeli kumanda uygulamasını görebilirsiniz, mouse ile üzerine geldiğinizde "çalışıyor" uyarısını göreceksiniz. "Durdurulmuş" yazıyor ise mouse ile görev çubuğundaki simgeye tıklayarak açılan pencereden düzenlemeleri yapabilirsiniz. Bazı durumlarda tüm ayarlar doğru olsa bile kullandığınız donanım ve/veya yazılımlar yüzünden telefonunuz bilgisayarınızı otomatik olarak bulamayabilir. Bu durumda bilgisayarınızın IP'sini telefonunuza elle girerek de bilgisayarınıza bağlanabilirsiniz.

Telefon ile bilgisayarıma bağlanırken sorulan IP, Port ve Parola bilgilerini nasıl öğrenebilirim?

Görev çubuğundaki yeşil kumanda simgesine tıkladıktan sonra açılan pencerede IP, Port ve Parola bilgilerinin tümünü öğrenebilir; Port ve Parola bilgilerini değiştirebilirsiniz.

Sistem gereksinimleri nedir?

Bilgisayar bileşeni için Windows XP (XP için ayrıca Microsoft .Net Framework 3.5 kurmak gerekebilir), Windows Vista, Windows 7 veya Windows 8 işletim sistemi.
Telefon uygulaması için Android 2.3.3 ve üzeri işletim sistemi

Mouse sadece yukarı aşağı hareket ediyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Ana sayfadan Kumanda bilgisayar bileşeni 1.2 sürümü ile güncelleme yapmanız gerekli ve yeterlidir.

Uygulamalar ücretli midir?

Kumanda uygulamasının tüm bileşenleri tamamen ücretsizdir.

Kumanda IPhone destekliyor mu?

Şimdilik sadece Android tabanlı telefonlar ve tabletlerde çalışıyor.